• EXPERT Geniality show

• 28. novembra 2023 sa žiaci zapojili do súťaže Expert geniality show.  Je to celoslovenská súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. V tomto roku sa do súťaže zapojilo 13 392 žiakov z 767 škôl z celého Slovenska. Našu škole reprezentovali žiaci:

Kiril Beskrovtsev, Mário Galgánek, Nela Krúpiková, Jakub Perďoch, Lukáš Pikulák, Peter Pikulák, Domonika Smolková, Zdenko Trúchly, Petrik Varga a Matej Zagrapan.

Mário Galgánek sa umiestnil v téme ,, Góly, body , sekundy “  v prvej štvrtine rebríčka.

• Viac než šperk

• Poďakovanie  ZŠ Oščadnica - Ústredie

Vždy, keď sa do pomoci deťom v núdzi zapojí škola a študenti máme veľkú radosť.

Je dôležité ukázať mladej generácii, že vzájomná pomoc a ľudskosť je nevyhnutná, potrebná a mala by byť našim základom.

Čím ďalej tým viac sa naša spoločnosť stáva individualistickou a je to na škodu nás všetkých a dokonca aj tých, ktorí sa tvária, že problémy sveta sa ich netýkajú.

Výskumami je dokázané, že dobré skutky nepomáhajú len prijímateľom pomoci, ale majú pozitívny efekt aj na samotného darcu/poskytovateľa pomoci. Táto pomoc nemusí byť iba materiálneho charakteru, často krát stačí úsmev a byť milý jeden k druhému.

Žiakom a pedagógom zo ZŠ Oščadnica - Ustredie ďakujeme z celého srdca za vyzbieraných 310 eur, ktoré na Vianoce rozžiarili oči Mutilemu, chlapcovi, ktorý žije pre nás v nepredstaviteľne tažkých podmienkach.

Spolu s Vami meníme detské životy!

• Minulý týždeň sa žiaci našej školy zúčastnili obvodového kola súťaže v prednese poézie a prózy Krása slova (Hviezdoslavov Kubín). Opäť nás úspešne reprezentovali Matej Zagrapan v 3. kategórii poézie, kde získal 3. miesto, a Nelka Krupíková v 2. kategórii poézie, kde získala bezkonkurenčne 1. miesto a bude našu školu reprezentovať aj v okresnom kole. Víťazom srdečne blahoželáme.

• Školský Valentínsky ples

• Dňa 13. 2. 2024 Školský parlament s učiteľmi zorganizoval Valentínsky ples, ktorého sa zúčastnili žiaci 5. - 9. ročníka a učitelia našej školy. Všetci si zábavu veľmi užili, zasúťažili si aj v novinovom, balónovom a v stoličkovom tanci. Pre deti bolo pripravené občerstvenie, ku ktorému prispeli žiaci aj rodičia, za čo veľmi pekne ďakujeme. Na konci plesu bola vyhlásená tombola a okrem toho bol vyhlásený kráľ plesu - Dávid Kubuš, kráľovná plesu - Ema Kormancová a parketový lev - Kiril Beskrovtsev.

• Lyžiarsky výcvik 2024 ☃️❄️⛷🏽

• Ahojte všetci!

Máme pre vás super správy! Lyžiarsky výcvik v lyžiarskom stredisku Gajuz v Oščadnici bol úžasný! Počasie nám prialo, sneh bol perfektný a my sme si užili lyžovanie naplno.

V pondelok sme sa po príchode do strediska vrhli na svah. Rozdelili sme sa do skupín podľa úrovne. Naučili sme sa lyžovať od základov, ako sa rozcvičiť, ako padať, ako brzdiť a ako sa točiť. Niektorí z nás už boli skúsení lyžiari, ale aj tí sa naučili veľa nových vecí.

Bolo to super strávený čas!

Vaši spolužiaci zo 7. ročníka

P.S.: ⛷️☃️⛷️ Nezabudnite si pozrieť naše fotky z lyžiarskeho výcviku! ⛷️☃️⛷️

• English workshop

• V spolupráci s mládežníckou organizáciou KERIC sa dňa 15.2. žiaci 7.- 9.ročníka zúčastnili workshopu, ktorý viedol dobrovoľník Elio z Talianska. Žiaci navzájom diskutovali a zapájali sa do aktivít, ktorých ústrednou témou boli sociálne médiá a ich vplyv na komunikáciu medzi mladými ľuďmi.

• Remenárstvo – tvorivé dielne

• V piatok 9.2.2024 sa žiaci deviateho ročníka na tvorivých dielňach zoznámili s remeslom, ktoré je našim kysuckým remeslom a to je remenárstvo.  Techniku spracovania, zdobenia kože a garbiarstva žiakom priblížil pán Marek Stráňavský . Žiaci si vyrobili kožené  kľúčenky, na ktoré si pomocou raziaceho stroja vyrazili iniciály svojho mena a priezviska alebo nápis, ktorý ich zaujal.

Tvorivé dielne remeselníkov sú podporované projektom Remeselníček a organizáciou Kysucké kultúrne stredisko v Čadci.

• Deň bezpečného internetu 2024

• Važení rodičia,

dnešný deň, 6. februára 2024,  je Dňom bezpečného internetu. Myšlienku bezpečného internetu si pripomíname vždy druhý februárový utorok. Vieme, že internet je bohatým zdrojom informácií, ale, žiaľ, aj zdrojom nebezpečenstva pre zraniteľné skupiny, a to sú naše deti. Internet a všetko, čo s ním súvisí už vnímame ako prirodzenú súčasť nášho života.

Ponúkame Vám možnosť otestovať sa, či ste dobrý „e-rodič“, čo znamená, či viete svoje deti dostatočne chrániť pred nástrahami a negatívami internetu.Taktiež Vám ponúkame rady, ako chrániť svoje deti pred možnými rizikami. Zodpovednosť je nielen na nás, učiteľoch, ale aj na Vás, rodičoch, aby sme dokázali svoje deti viesť správnou cestou rozpoznať nebezpečenstvo. Aj toto je cesta, ako viesť naše deti k tomu, aby nám moderné technológie slúžili.

• Malý lyžiarik

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Malý lyžiarik .

V dňoch 22. 2. 2024 - 26. 2. 2024 sa žiaci 2. A a 2. B zúčastnili športovej akcie s názvom Malý lyžiarik. Počas tohto týždňa si rozvíjali svoje lyžiarske schopnosti a zručnosti, upevňovali priateľstvá s kamarátmi a pritom si užili aj veľa zimnej zábavy.

• Ocenenie - Červené stužky

• Každoročne sa zapájame do aktivít, ktorými podporujeme kampaň Červené stužky. V tomto školskom roku 2023/2024 sme získali pre našu školu pohár a diplom za turnaj  vo vybíjanej. Turnaje vo vybíjanej sme venovali všetkým, ktorí trpia ochorením AIDS a hlavne deťom, ktoré nemôžu hrať kolektívne hry. Pohyb zdravým deťom v každom smere pomáha, preto ich v športe podporujme.

• Vianočné plávanie

• Dňa 15. 12. 2023 sa žiaci našej školy zúčastnili súťaže „Vianočné plávanie“, ktorú organizovalo Centrum voľného času v Čadci. Našu školu reprezentovali Leo Rosenberg (7. roč.), Matej Zagrapan (8. roč.), Lukáš Lipták (8. roč.) a Ninka Šabíková (9. roč.).

Vo veľkej konkurencii reprezentovali našu školu opäť veľmi úspešne. Ninka získala 2 zlaté medaily v kategórii 8. – 9. roč. – kraul aj prsia. Matej – 3. miesto v kateg. 8. – 9. roč. – kraul a Leo 1. miesto v kateg. 6. – 7. roč. – prsia.

Víťazom srdečne blahoželáme.

• Piatok 19. 4. 2024