• Do fotogalérie bol pridaný nový album Záložka do knihy spája školy .

Aj tento rok sme sa zapojili do projektu ,,Záložka do knihy spája školy." Očarujúci svet rozprávok a príbehov mohli žiaci vyjadriť rôznymi technikami na záložke. Výmenou záložiek môžu školy poznávať život žiakov z rôznych kútov Slovenska a zároveň nadviazať medzi sebou i kontakt.

• Testovanie pohybových predpokladov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Testovanie pohybových predpokladov .

27.10. sa v našej škole uskutočnilo testovanie pohybových predpokladov žiakov prvého a tretieho ročníka. Cieľom tohto projektu je zistiť úroveň pohybovej výkonnosti žiakov. Deti si počas pripravenej športovej olympiády vyskúšali rôzne disciplíny, za ktoré ich čakala aj malá odmena.

• Netradičné vyučovanie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Netradičné vyučovanie .

Pred jesennými prázdninami sa v triedach objavili rôzne kúzelné postavičky, ktoré vytvorili v triedach čarovnú atmosféru. Spoločne sme tak mohli objavovať tradície a zvyky iných kultúr.

• Po stopách drotárov

• Žiaci piateho ročníka na exkurzii v Dlhom Poli spoznali kumšt drotárskeho umenia. V Drotárskom múzeu boli srdečne privítaní, dozvedeli sa veľa zaujímavých informácii z histórie života a práce drotárov. Prehliadka múzea bola spojená aj s tvorivými aktivitami  a každý žiak si mohol vyskúšať vytvoriť z drôtu vlastný výrobok.

• Múzeum kysuckej dediny

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Múzeum kysuckej dediny .

Druháci si vo Vychylovke pozreli vybrané objekty, kde videli i pôvodné zariadenia domov. Navštívili aj sezónne pastierske obydlia a previezli sa po historickej úvraťovej železnici.

• Deň Slnka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Slnka .

Žiaci z prvého stupňa sa zapojili do 3. ročníka výtvarnej aktivity na oslavu dňa Slnka. Vytvorením svojho originálneho slniečka každý dostane pamätný list.

• Okrasa Čadca

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Okrasa Čadca.

Tretiaci a štvrtáci sa tento týždeň vybrali na exkurziu do Okrasy. Mali možnosť zoznámiť sa s výrobou vianočných ozdôb. Videli celý proces od fúkania, cez striebrenie, maľovanie a dekorovanie ozdôb. Navštívili aj kreatívnu dielničku, kde si sami vyzdobili vianočnú guľu.

• Návšteva u včelára

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva u včelára .

V krásny slnečný deň navštívili naši druháci pána včelára, ktorý im pútavo porozprával zaujímavosti zo života včiel. Zoznámili sa s rôznymi pomôckami, ktoré sú potrebné pri tejto práci. Deti videli, ako sa med získava a dokonca ho mohli aj vyskúšať.

• School Language Star

• Dňa 26.5. prebehol na našej  škole prvý ročník jazykovej súťaže - Školská jazyková star.

Žiaci 5.až 9.ročníka si mohli otestovať svoje vedomosti z anglického, ruského a nemeckého jazyka. Jazykové testy  boli prispôsobené jazykovej úrovni žiakov a hodnotili najmä čítanie s porozumením, lexiku a gramatiku. Výsledky našich žiakov nás veľmi potešili, ba až motivovali. Ďakujeme za túto príležitosť a blahoželáme výhercom:

Anglický jazyk

5.ročník J. Lalik,   5.A

6.ročník  M.Zagrapan, 6.B

7.ročník Karin Křivánková, 7.B

8.ročník F. Kadura, 8.B

9.ročník M.Ďuráč, 9.A

Nemecký jazyk

7. ročník Karin Křivánková, 7.B

8. - 9. ročník  Sebastián gavlák, 9.A

Ruský jazyk

7. - 9. ročník Jakub Boris Maják

• Beh olympijského dňa v Banskej Bystrici

• Žiaci našej školy sa zapojením do európskeho projektu OCEP zúčastnili celoslovenského podujatia osláv olympijského dňa, ktorý sa tento rok konal v Parku pri pamätníku SNP v Banskej Bystrici.
            V rámci celoslovenských osláv Olympijského dňa aj svojou účasťou vyzdvihli dôležitosť pohybu i hlavné motto „Hýb sa! Uč sa! Objavuj! Spoločne za lepší svet!“

Pre účastníkov bol pripravený bohatý sprievodný program. Nechýbali tradičné Behy Olympijského dňa, do ktorých sa zapojilo takmer 400 detí. Osobnou účasťou v pozícii štartérov či tých, ktorí najlepších dekorovali medailami, boli olympijskí víťazi Anastasia Kuzminová, Elena Kaliská a Matej Tóth, členka MOV a bronzová olympijská medailistka Danka Barteková, prezident SOŠV Anton Siekel.  Každý účastník Behu Olympijského dňa získal medailu, najlepší aj vecné ceny.

• Bábkové divadlo Žilina

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Bábkové divadlo Žilina .

26.5. mali žiaci prvého stupňa skvelý divadelný zážitok. Spolu s učiteľkami navštívili bábkové divadlo. Rozprávka Snehulienka a sedem trpaslíkov priniesla deťom nevyspytateľné zvraty a príjemné zážitky. Ukázala im, že zlu sa treba vždy postaviť, inak sa nezastaví pred ničím.

• Štvrtok 18. 4. 2024