• Projekt všestrannej pohybovej prípravy

• Vážení rodičia a žiaci,

dávame Vám do pozornosti pozvánku pre nový voľnočasový projekt, ktorý Vám ponúka občianske združenie Kysucký šport.

VŠESTRANNÁ POHYBOVÁ PRÍPRAVA je voľnočasová aktivita pre deti základných škôl, ktorá buduje silu, kondíciu, koordináciu, držanie tela, mentálne zdravie a ďalšie dôležité benefity spojené s riadenou a pravidelnou pohybovou činnosťou. Projekt je pre deti prvého a druhého stupňa základnej školy. Všestranne zameraný tréning sa deje pod dohľadom kvalifikovaných profesionálov.

Prihlásiť sa dá  do 26. septembra 2023. Začiatok je naplánovaný na piatok 29. septembra 2023.

Tréningy sa budú konať v telocvičnich základnej školy Oščadnica - Ústredie, pre žiakov 1. - 4. v telocvični v budove I. stupňa, pre žiakov 5. - 9. ročníka v budove Ii. stupňa.

Termín a čas tréningov: každý piatok po vyučovaní.

REGISTRÁCIA: prostredníctvom webovej stránky www.vsestranna.sk kde nájdete viac informácií, alebo volajte 0951 358 572 – projektový manažér Mgr. Tomáš Urbaník.

Otvorenie krúžku záleží na počte prihlásených.

• Technika nás baví

• Na hodinách techniky s deťmi nielen teoretický učíme, ale aj prakticky vyrábame rôzne výrobky. Hodiny sú tým zaujímavejšie. U žiakov rozvíjame jemnú motoriku.  Vyrábame  výrobky z papiera, dreva, lepenky, vytvárame rôzne vystrihovačky, lepíme, šijeme, varíme.  Pri výrobe pomôcok využijeme vedomosti z fyziky, techniky, výtvarnej výchovy a iných predmetov. Stredná odborná škola drevárska a stavebná  v Krásne nad Kysucou  nám poskytuje každoročne svoje dielne, kde deti vyrábajú výrobky dreva.

• Návšteva hasičskej zbrojnice

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva hasičskej zbrojnice .

Dňa 28.6.2023 sa žiaci 1. - 3. ročníka zúčastnili exkurzie v hasičskej zbrojnici v Oščadnici. Dozvedeli sa, ako fungujú hasičské autá, mali možnosť si v autách posedieť. V zasadacej miestnosti si pozreli prilby, diplomy, trofeje a iné ocenenia za umiestnenie v hasičských súťažiach.

• Andersenove popoludnie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Andersenove popoludnie.

Dňa 23. 6. 2023 zažili naši žiaci zábavné rozprávkové popoludnie. Počas tejto akcie sa dozvedeli zaujímavé informácie o živote a tvorbe významného spisovateľa Hansa Christiana Andersena. Čítali rôzne rozprávky, prezentovali svoje obľúbené knihy, kreslili a vystrihovali rozprávkové postavy, riešili rôzne kvízy a pracovné listy, stavali hrady z kociek a lega. Taktiež si popoludnie spríjemnili posedením a hrami vonku. Večer odchádzali domov plní zážitkov.

• Školská jazyková hviezda

• Aj v tomto školskom roku sa žiaci 2.stupňa  zapojili do školskej  súťaže v anglickom a ruskom jazyku ,,Jazyková Star", kde si mohli overiť svoje vedomosti z anglického a ruského jazyka.

V kategórii anglický jazyk sa víťazmi stali:

5.ročník - Matúš Hlava  5.A

6.ročník - Jakub Lalik     6.A

7.ročník - Matej Zagrapan   7.B

8.-9.ročník - Juraj Brutovský 8.A

V kategórii ruský jazyk zvíťazila Tina Kullová 9.B

Všetkým výhercom srdečne gratulujeme a tešíme sa, že ich štúdium jazykov baví.

• Význam včiel pre život človeka

• Na besede so včelárom sme sa dozvedeli zaujímavé informácie zo života včiel, vyskúšali sme si prácu so včelárskym náčiním,  ochutnali rôzne včelie produkty a svoje vedomosti o živote a význame včiel pre človeka sme si otestovali vo vedomostnom kvíze. Pán včelár nám pripravil aj malé prekvapenie. V losovaní získali dvaja žiaci pobyt v  apidomčeku - včelín v podobe domčeka, ktorý je upravený pre spánok a oddych.

• Štvrtý deň v Škole v prírode

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Štvrtý deň v Škole v prírode .

Štvrtý deň v Škole v prírode bol zavŕšený bohatým programom. Žiaci od rána športovali, plnili zábavné úlohy a tvorili prírodné obrazy. Neskôr navštívili dopravné múzeum so zaujímavými a interaktívnymi exponátmi. Za odmenu dostali žiaci výbornú zmrzlinu a po večeri sa pustili do výroby spomienkových domčekov na Školu v prírode. Celý pobyt ukončili balónovou diskotékou. Plní zážitkov, unavení a spokojní všetci zaspali a tešili sa domov.

• Deň detí

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň detí.

Medzinárodný deň detí je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Slávime ho každoročne 1. júna. Deň detskej radosti bol pre nás príležitosťou pochutnať si na výbornej zmrzline a zahrať sa na ihrisku. Nasledovalo vystúpenie našich žiakov na námestí, v ktorom nám ukázali krásu ľudových tancov. Zábavný program sme ukončili koncertom, v ktorom opäť predviedli talent žiaci našej školy.

• Tretí deň v Škole v prírode

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Tretí deň v Škole v prírode .

Aj tretí deň v Škole v prírode zažili naši štvrtáci veľa zábavy. Doobeda sa opäť niečo poučili. Potom cestovali do Rajeckej Lesnej, kde navštívili vyrezávaný Betlehem. Po príchode a oddychu prebiehalo priebežné hodnotenie izieb a večer si žiaci spríjemnili pyžamkovými rozprávkami.

• Druhý deň v Škole v prírode

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Druhý deň v Škole v prírode .

Aj druhý deň v Škole v prírode bol plný zážitkov. Žiaci sa venovali učeniu a potom sa zabavili pri pohybových aktivitách. Nasledovala návšteva kúpeľov Afrodita, kde ochutnali liečivú vodu. Po vychádzke do parku si žiaci pochutnali na výbornej večeri a po nej absolvovali ešte večerné aktivity.

• Prvý deň v Škole v prírode

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Prvý deň v Škole v prírode .

Žiaci 4.A, 4.B dnes absolvovali prvý deň v Škole v prírode v Rajeckých Tepliciach. Zažili deň plný slnka a zábavy: prechádzku v parku, kŕmenie kačičiek, vyhliadkovú jazdu mestom, zmrzlinu, písanie pohľadníc domov a veľa iných zážitkov.

• Sobota 20. 4. 2024