• 7. 5. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Plavecký výcvik.

V dňoch 29.4 - 3.5.2024 sa žiaci 3.A a 3.B zúčastnili plaveckého výcviku v Mestskej plavárni v Čadci. Pod vedením inštruktorov z plaveckej školy "Žabka" si plavci aj neplavci osvojovali a zdokonaľovali plavecké zručnosti prostredníctvom súťaží a hier. Počas výcviku používali rôzne plavecké pomôcky, ktoré mnohým pomohli pri plávaní. Za úspešné absolvovanie výcviku dostali žiaci krásne diplomy.

• WOCABEE SÚŤAŽ

• 6. 5. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album WOCABEE SÚŤAŽ.

Pred Veľkonočnými sviatkami sa niektorí žiaci 4.A triedy zapojili, s p. učiteľkou Martinou Liptákovou, do súťaže z anglického jazyka v inovatívnej aplikácii WOCABEE na výučbu cudzích jazykov. Ako jediná škola v okrese Čadca, za svoju aktívnu činnosť, získali zadarmo licenciu na používanie až do konca augusta. Deti sú nadšené, pretože precvičovanie slovíčok formou súťaží a hier je pre ne prirodzené a zábavné.

• Školský volejbalový turnaj

• 3. 5. 2024
        • Dňa 29. 4. 2024 sa na našej škole uskutočnil školský volejbalový turnaj. Prihlásili sa 4 družstvá z ročníkov 5 - 9. Na turnaji si žiaci overili svoje zručnosti z hodín telesnej výchovy. Naše družstvá sa umiestnili následovne:

1. Gigasigmy

2. Slniečkari

3. Oščadnické medvede

4. Kuřátka

• Rozvoj praktických zručností

• 2. 5. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Rozvoj praktických zručností.

Žiaci 4.B spolu s triedou učiteľkou Mgr. Katarínou Ferjancovou sa rozhodli, že počas hodín pracovného vyučovania budú pestovať cherry paradajky. Zakúpili kvetináče, hlinu, semienka. A takto sa im pri pestovaní darilo.

• 2. 5. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme .

Dňa 30. 4. 2024 si žiaci našej školy pripomenuli Deň Zeme čistením rôznych miest v obci. Uvedomili si, že ochrana životného prostredia je veľmi dôležitá a ukázali, že im nie je ľahostajná naša planéta. Všetkým žiakom udeľujeme veľkú pochvalu za pracovitosť a snahu.

• Projekt „Čisté Kysuce“

• 2. 5. 2024
        • Pri príležitosti Dňa Zeme sme 30. 4. 2024 upratovali školský dvor, okolie obecného úradu v Oščadnici, námestie, okolie potoka. Čistili sme aj studničky a zbierali odpadky v časti Oščadnica - Rovne, Košariská, Vreščovka, Zagrapa, Laliky. Našli sme aj množstvo odpadkov, ktoré by sa dali ešte využiť a zrecyklovať.

• Bláznivý apríl

• 2. 5. 2024
        • Na našej škole sme organizovali Bláznivý apríl“, čím sme oživili vyučovanie. 12. 4. sme mali Pyžamový deň, 19. 4. Generačný deň, 26. 4. Deň v maskách.

• Beseda so spisovateľkou

• 29. 4. 2024
        • Minulý týždeň sa na našej škole konala beseda s mladou nádejnou spisovateľkou Monikou Smolkovou. Žiakom 5. a 6. ročníka predstavila svoje knihy Ohnivá a Skarlet. Vysvetlila im, ako vzniká nová kniha. Odpovedala na mnohé zvedavé otázky našich žiakov a poskytla interview do školského časopisu. Beseda mala medzi žiakmi veľký úspech a mnohých motivovala k častejšiemu čítaniu kníh. Pani spisovateľke veľmi pekne ďakujeme za obohatenie našich hodín.

• Deň narcisov 2024

• 26. 4. 2024
        • Dňa 18. 04. 2024 sa naša škola zapojila do verejnej zbierky Deň narcisov 2024 v spolupráci s Ligou proti rakovine.

Žiačky - dobrovoľníčky venovali žltý narcis - symbol zbierky žiakom aj učiteľom. Urobili sme dobrovoľnú zbierku na škole, kde naši učitelia a žiaci podporili svojim príspevkom všetkých, ktorí bojujú so zákernou chorobou.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a akýmkoľvek spôsobom podporili verejnú zbierku Deň narcisov 2024!

• 19. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Zápis do 1. ročníka .

Dňa 18. 4. 2024 sa uskutočnil na našej škole Zápis do 1. ročníka. Budúci prváčikovia si vyskúšali svoje vedomosti a zručnosti. Na záver získali ocenenie za úspešné absolvovanie zápisu. Tešíme sa na nich v septembri.

• Vesmír očami detí - okresné kolo

• 18. 4. 2024
        • Žiak našej školy, Kristián Beleš, bol 11. 4. 2024 ocenený za svoju výtvarnú prácu v súťaži Vesmír očami detí do ktorej sa zapojilo 39  škôl. Jeho dielo patrí medzi najlepšie v okrese a postúpilo do celoslovenského kola.

• Vybíjaná   - dievčatá

• 18. 4. 2024
        • Dvanásť dievčat zo školského krúžku Vybíjaná,  sa v pondelok 8. 4. 2024 zúčastnili okresného kola vo vybíjanej.  Súťaž sa konala v ZŠ Raková. Naše šikovné žiačky hrali 6 zápasov, umiestnili sa na treťom mieste a získali uznanie aj u svojich protihráčok.

• Generačný deň

• 17. 4. 2024
        • V piatok 19. 4. 2024 nás čaká generačný deň, tešíme sa na vaše vintage, retro oblečenie alebo kroje.