• School Language Star

• 25. 5. 2022
        • Dňa 26.5. prebehol na našej  škole prvý ročník jazykovej súťaže - Školská jazyková star.

Žiaci 5.až 9.ročníka si mohli otestovať svoje vedomosti z anglického, ruského a nemeckého jazyka. Jazykové testy  boli prispôsobené jazykovej úrovni žiakov a hodnotili najmä čítanie s porozumením, lexiku a gramatiku. Výsledky našich žiakov nás veľmi potešili, ba až motivovali. Ďakujeme za túto príležitosť a blahoželáme výhercom:

Anglický jazyk

5.ročník J. Lalik,   5.A

6.ročník  M.Zagrapan, 6.B

7.ročník Karin Křivánková, 7.B

8.ročník F. Kadura, 8.B

9.ročník M.Ďuráč, 9.A

Nemecký jazyk

7. ročník Karin Křivánková, 7.B

8. - 9. ročník  Sebastián gavlák, 9.A

Ruský jazyk

7. - 9. ročník Jakub Boris Maják

• Bábkové divadlo Žilina

• 29. 5. 2022
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Bábkové divadlo Žilina .

26.5. mali žiaci prvého stupňa skvelý divadelný zážitok. Spolu s učiteľkami navštívili bábkové divadlo. Rozprávka Snehulienka a sedem trpaslíkov priniesla deťom nevyspytateľné zvraty a príjemné zážitky. Ukázala im, že zlu sa treba vždy postaviť, inak sa nezastaví pred ničím.

• Život včiel

• 25. 5. 2022
        • V utorok 24. 5. našu školu navštívil včelár, pán Kuljovský. Žiaci piatych a šiestych ročníkov mali možnosť vypočuť si zaujímavú prednášku o včelách a včelárstve, kde sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií o včelách, ich živote v úli a o ich nenahraditeľnej úlohe v prírode. Žiaci si mohli prezrieť aj mobilný úľ, kde pozorovali kráľovnú, robotnice aj trúdy pri stavbe plástov.  Vyskúšali si mnohé včelárske pomôcky a mohli ochutnať aj med vyrobený včelami, ktoré pozorovali. Žiakom sa prezentácia veľmi páčila a poznatky, ktoré sa dozvedeli využijeme na hodinách biológie.

• #ZAcistykraj

• 22. 5. 2022
        • Žiaci 2. stupňa sa v rámci Dňa Zeme zúčastnili výzvy Žilinského samosprávneho kraja #ZAcistykraj. Naši žiaci vyčistili od odpadkov mnohé časti našej obce a odmenou im bude nie len skvelý pocit z pomoci prírode a čisté okolie, ale aj mnohé odmeny, ktoré sme získali. Počas "Dňa rodiny", ktorý sa konal na Budatínskom zámku v nedeľu 14. 5., boli  fotografie našich žiakov vyžrebované a naša škola získala krásne a užitočné odmeny a mnohé pomôcky, ktoré využijeme pri ďalšom čistení a starostlivosti o naše okolie.

KONAJ DOBRO A DOBRO SA TI VRÁTI :)

• 11. 5. 2022
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň matiek .

Druhá májová nedeľa patrí všetkým mamičkám. Deti ich pod vedením pani učiteliek potešili krásnym vystúpením. 3.A predstavila Rozprávku o veľkom hlade od Ľubomíra Feldeka. 3.B si pripravila vystúpenie Zelenáči.

• Fyzikálne pokusy Martin

• 10. 5. 2022
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Fyzikálne pokusy Martin.

Dňa 6. 5. 2022 sa žiaci ôsmych ročníkov zúčastnili prezentácie fyzikálnych pokusov v Martine na Gymnáziu V. P. Tótha, ktoré im predvádzal vynikajúci učiteľ fyziky Jozef Beňuška. Žiaci si mohli mnohé pokusy vyskúšať a zároveň si tak upevniť svoje poznatky z fyziky.

• 10. 5. 2022
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola v prírode.

A už je to tu. Deti sa dočkali konečne krásneho výletu v Terchovej. Škola v prírode Šípková deťom učarovala, páči sa im prostredie a všetky skvelé aktivity, ktoré spolu prežívame.

• Kúzelná fyzika

• 2. 5. 2022
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Kúzelná fyzika.

Aj fyzika môže byť zábavná! Presvedčili sa o tom aj naši žiaci na zábavno-vzdelávacom predstavení. Prostredníctvom rôznych experimentov zistili, že fyzika je všade okolo nás a vôbec nemusí byť nudná.