• Symbol červenej stužky

Každoročne sa zapájame do aktivít, ktoré sú súčasťou celoslovenskej kampane Červené stužky. Výrobou pohľadníc sa žiaci učia vnímať problematiku HIV/AIDS. Zároveň si vytvárajú správny postoj k problémom dnešnej doby, k vlastnému zdraviu a životu druhých ľudí.

Prvou aktivitou pre Červené stužky je výroba pohľadníc, ktoré si žiaci vybraných ročníkov vytvorili na hodinách výtvarnej výchovy. Z pohľadníc, ktoré nakreslili žiaci, sme vytvorili nástenku. Výrobou pohľadníc podporujú žiaci predovšetkým deti, ktoré nie vlastnou vinou trpia chorobou AIDS.

• Učíme sa pracovať s drevom

Žiaci 8. ročníkov sa zúčastnili dňa 14.11.2022 na exkurzii v SOŠ drevárskej v Krásne nad Kysucou. Zoznámili sa s priestormi školy, ale aj s priestormi odborných dielní. V chemickom laboratóriu realizovali viaceré zaujímavé pokusy. V stolárskych dielňach pracovali žiaci na výrobe drevených stojanov na servítky a na výrobe vtáčích búdok. Pri práci žiakom pomáhali študenti SOŠ a pán majster. Žiaci brúsili, rezali drevené doštičky a následne spájali jednotlivé časti pomocou klincov a kladiva do hotových výrobkov.

• Kysucká hvezdáreň

Do fotogalérie bol pridaný nový album Kysucká hvezdáreň .

Naši štvrtáci navštívili hvezdáreň, kde si vypočuli rôzne poznatky z oblasti astronómie, mohli sledovať rôzne vesmírne objekty a modely telies slnečnej sústavy. Videli ,,Hviezdne nebo", navštívili ,,Geopark", v ktorom pozorovali ukážky hornín typických pre Kysuce. A taktiež prešli ,,Cestou planét".

• Záložka do knihy spája školy

Do fotogalérie bol pridaný nový album Záložka do knihy spája školy .

Aj tento rok sme sa zapojili do projektu ,,Záložka do knihy spája školy." Očarujúci svet rozprávok a príbehov mohli žiaci vyjadriť rôznymi technikami na záložke. Výmenou záložiek môžu školy poznávať život žiakov z rôznych kútov Slovenska a zároveň nadviazať medzi sebou i kontakt.

• Testovanie pohybových predpokladov

Do fotogalérie bol pridaný nový album Testovanie pohybových predpokladov .

27.10. sa v našej škole uskutočnilo testovanie pohybových predpokladov žiakov prvého a tretieho ročníka. Cieľom tohto projektu je zistiť úroveň pohybovej výkonnosti žiakov. Deti si počas pripravenej športovej olympiády vyskúšali rôzne disciplíny, za ktoré ich čakala aj malá odmena.

Nedeľa 27. 11. 2022